در گورستان به دنبال قهرمان نگرديم!!!

           در گورستان به دنبال قهرمان نگرديم!!!

كشتن انسان ها يا به كشتن دادن آنها نمي تواند هيچگاه براي خدا يا يك چيز مقدس مانند ميهن باشد ممكن است ،دفاع از شرافت و يا اعاده ي حيثيت نخستين شعارهايي ست كه جنگ طلبان با آن شروع به جنگ هاي خونين كرده اند،در صورتي كه كساني كه اين شعارها را مي دهند تنها براي اين ست كه نيروي سياهي لشكر خود را كه مردم از همه جا بي خبر هستند را به جلو بياندازند وگرنه امروزه همه ي ما به خوبي از اثرات مخرب جنگ بر روي چرخه ي حيات و محيط زيست آگاهيم و از كاربرد سلاح هاي شيمياي و سلاح هاي ميكربي ...كه تا ابد بر روي نسل هاي آينده تاثيرگذار خواهد بود بي اطلاع نيستيم ،پس چگونه  اين جنگ طلبان اين اسبابان زر و زور و تزوير با نيرنگ و فريب دم از ميهن پرستي مي زنند، در ديد آن ها رسيدن به انديشه ي برتر كه فكر و انديشه ي پليد خودشان است مهم است وگرنه امروزه برهمگان آشكار است كه براي رسيدن به قدرت از نابودي ميهن هم بيمي ندارند.آنها بارها در بوق و كرنا گفته اند اسلام حد و مرز ندارد، وتنها هدف و منظورشان اين است كه بار ديگر ايران را قرباني چيزي كنند كه ايراني را با آن كاري نيست،انرژي هسته اي براي رژيمي كه افكار نسل كشي دارد وتمام حرف هايش با زور شمشير بوده چيزي بجز يك سلاح مرگبار و مخرب نيست او انرژي هسته اي را براي به دست آوردن قدرت بيشتر مي خواهد او نيازمند قدرت بيشترست و قدرت بيشتر ،خون بيشتري را طلب مي كند و اينگونه ست كه ما را به بهانه ي مقدس ترين چيزها يعني خدا و ميهن فريب مي دهند براي كسانيكه تاريخ را را با چشم جان ديده اند و با گوش جان شنيده اند اينها تازه گي ندارد.روزي در خبرها دختري را ديدم كه براي جلوگيري از قطع شدن درختي بر روي آن نشسته بود و پايين نمي آمد وشركتي كه مي خواست آنجا ساختمان بسازد به هيچ راهي نتوانست او را فريب دهد و سرانجام دختر پيروز شد و آن درخت پا برجا ماند،اين دختر در ديد من از ژاندارك هم قهرمان تر بود چرا كه پهناي ديدش وهمچنين ژرفناي انديشه اش آنقدر بزرگ بود كه تنها خود و پيرامونش را نمي ديد كسي كه براي يك درخت ويا براي رودخانه اي ارزش بگذارد براي روح و روان انسانيت ارزش گذارده است بايد ارزشها دگرگون شود تا كي بايد يك قهرمان را در گورستان ها يافت در ديد شما پزشكي كه جان سدها بيمار را نجات مي دهد قهرمان نيست جنگل باني كه شبانه روز زحمت مي كشد تا درختي برزمين نيافتد قهرمان نيست يا شكارباني كه جان آهويي را نجات مي دهد قهرمان نيست تا كي به بهانه هاي گوناگون انسان ها و انديشه هاي انساني را پايمال مي كنيد باور كنيد خوشبختي در داشتن انرژي هسته اي نيست اگر اينگونه بود بايد تمامي كشورهايي كه بمب هاي اتمي ساخته اند خوشبخت ترين و با فرهنگ ترين مردم روي زمين باشند قهرمان هاي خود را بشناسيم در زير خاك ها به دنبال آنها نگرديم زيبايي را در چشمان آهو جستجو كنيم نه در گوشتش.

به شكار رفته بودم،بز كوهي را ديدم كه خوشحالانه جست و خيز مي كرد در حاشيه يجنگلمن انتهاي دو گوش و شاخ هاي او را از پشت علف هاي بلند ديدم با تفنگ گوش او را نشانه گرفتم، گلوله از درون تفنگ شليك شدحيوان زيبا بر زمين افتاد،با شانه اي شكسته ،سري به عقب برگشتهزباني بيرون آمده از دهان و چشماني مملو ازاشكهرگز فراموش نمي كنم آن نگاه مهرباني را كه به من مي گفت:من هرگز به تو بدي نكردم چرا مرا به قصد مرگ زدي؟ با وجود اين من تو را مي بخشم زيرا طبيعت من ملايم است حتا در مقابل قاتلينم من از همان روز ،براي هميشه از تفنگ و شكار خداحافظي كردماز همان لحظه، از همان جا براي هميشه از كس يا كساني كه ،به هراسم ،و به هرشكل كه از كشتن انسان ها و حيوانات لذت مي برند، نفرتي عجيب در من به وجود آمد كه غير قابل توصيف است.«مرگ بزكوهي( برگرفته از لامارتين شاعر فرانسوي)»

 

 

/ 9 نظر / 18 بازدید

با درودی تازه نازنين گرامی جستار نيک شما را خواندم به عقيده ی من .. و آنچه که از شواهد و تجربيات و ادبيات سياسی رژيم در طول اين چند سال به ما رسيده و آن را ديده و حس کرده ايم.. اين بوده که چنين رژيم های استبدادی برای ثبات خود نياز به بی ثباتی دارند.. يعنی هر چه که تنش و کشمکش بيشتر باشد.. اينا ها بهتر ميتوانند برنامه های خود را پيش ببرند.. مثل کشتار های سال ۶۰ و ده ها مثال ديگر که همگی از آن ها آگاهيم.

roodi

جریان آن دختر شجاع را هم که بیان کردید بسیار زیبا بود.. و مرا تحت تاثیر قرار داد.. و همچنین آن قسمت که در انتها از لامارتین نقل قول کردید نظر قبلی بدون نام ارسال شد

مهران

سلام نازنين خانم. مطالب را بسیار زیبا بیان میکنید با يک مطلب دیگه به روز هستم. خوشحال ميشم با نظرات و پیشنهاداتتوان ما را سرافراز کنيد.

هامون

با سلام من هم از هموندان امرداد هستم ونام شما را در آن پايگاه ديدم . می خواستم بپرسم شما می دانيد برای شرکت در جشن سده به کجا می توان مراجعه کرد؟ اگر پاسخ را به آدرس پست الکترونيکم بفرستيد ممنون می شوم .

roodi

با درودی تازه نازنين گرامی چندی است که وبلاگ شما را لينک داده ام.. سپاسگزار ميشوم که متقابلا مرا هموند خود قرار دهيد

مهرآذر پارسی

درود بر شما دوست گرامی پيشاپيش فرا رسيدن جشن باستانی پيدايش آتش را به شما هموند ایرانی تبار شادباش می‌گويم.

غریبه آشنا

هامون خوب! جشن سده برای این نیست که دیگران برایتان تعیین تکلیف کنند که به کجا بروید. برای اینست که تمام کوهستانهای میهن را پر از گرما و روشنایی آتش کنیم

ساسان

با بدرود بر همنژادان آریایی پارسی تبار، تارکده عالیقدر نژاد نیکوی آریایی با نبشتاری تازه و جدید در باره ناراستین بودن ادعاهای نانیکو ناصرپورپیران درباره پورین بروز گشت. از پورپیران دعوت مینمایم تا اگر میتواند به سوالات بنده پاسخ بدهد.